Normiranec vs. obračun stroškov

V tem forumu se nahajajo nasveti glede računovodstva pri samostojnih podjetnikih

Normiranec vs. obračun stroškov

OdgovorNapisal/-a sp1 » Po Sep 15, 2014 1:09 pm

Zanima me kaj je bolj primerno:
1. Imeti normirane stroške ali
2. Obračunavati stroške

Mi lahko kdo prikaže tudi izračun na podlagi katerega se da to ugotoviti? Verjamem, da je odločitev povezana s tem koliko prihodkov bo s.p. imel - več ko je prihodkov glede na odhodke bolj se splača imeti normirane stroške. Vendar me zanima približna meja, ko je pravzaprav vseeno ali si normiranec ali obračunavaš stroške. Recimo da so odhodki le prispevki in računovodstvo.

lp, Matej
sp1

Re: Normiranec vs. obračun stroškov

OdgovorNapisal/-a admin » To Sep 30, 2014 8:56 am

Kot normiranec ne prikazuješ stroškov v svojem s.p., ampak se ti upošteva določen odstotek pavšalnih stroškov. Npr. sedaj trenutno 70%. To pomeni, da ti od vsega kar zaslužiš odštejejo 70% in tisto kar ostane gre v osnovo za dohodnino. V vsakem primeru pa moraš plačevati prispevke, ki bi ti sicer tudi šli med stroške. Torej se ti ne splača biti normiranec, če pričakuješ malo dohodka. Pri malo dohodka bi s prikazovanjem stroškov prišel na nulo in ne bi plačal dohodnine.

lp, admin
admin
Site Admin

Vrni se na Računovodstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Moja nadzorna plošča

Prijava

Kdo je na strani

Po strani ne brska nihče :: 0 registriranih, 0 skrit in 0 gostov (Podatki temeljijo na uporabnikih, dejavnih v zadnjih 5 minutah)
Rekordno število uporabnikov na strani je 35 z dne To Nov 27, 2018 10:36 am

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov